Patackas Algirdas - Litua. Lituanistika. Publicistika. Beletristika Padidinti

Patackas Algirdas - Litua. Lituanistika. Publicistika. Beletristika

2014, Lietuvių kalba, versmė, 536 p., iliustr., k.v.

Smulkiau

Pirkdami šią prekę galite gauti iki 7 premijos taškų. Jūsų krepšelis bus 7 premijos taškų kurį(-uos) galite konvertuoti į nuolaidų kuponą už 0,21 €.


7,95 €

Apie prekę

Knygoje skelbiami AlgirdoPatacko pirmieji tekstai, spausdinti dar XXa. 7-ojo dešimtmečio sovietinio pogrindžio savilaidoje, paskutiniai – dabar. Jų esmę nusako pavadinimas – Litua, Lietuva tėvynė. Tai baltistikos ir lituanistikos studijos, lituanistiką suvokiant plačiąja prasme – nuo studijų apie mūsų ẽsą, savimonę, mentą, baltų religiją, jos sąlytį ir sąsajas su krikščionybe, apie kalbą, istoriją iki grožinės literatūros tekstų. Lietuvių kalbai skiriama itin daug dėmesio, nes, pasak autoriaus, „kalba mūsų tautai yra neatplėšiama savasties dalis, ją paradus mūsų tautos jau nebebūtų“. Nors tokios knygos vadinamos gyvenimo knygomis, autorius, būdamas pogrindžio kultū- ros, „Pastogės Lietuvos“ žmogumi, nesiekia akademinio pripažinimo, rašo eseistiniu
stiliumi, leisdamas sau „laisvai kvėpuoti“ – už tai buvo giriamas žymaus baltisto Vladimiro N. Toporovo. Didelio skaitytojų susidomėjimo sulaukusios knygos 1-oji laida buvo išleista prieš pat 2013-ųjų šv. Kalėdas, 2-oji, papildyta 2013 m. rudenį parašyta „Vilniaus novele“, atsižvelgus į paskutiniuosius pirmiausia pačiam sau reiklaus autoriaus teksto taisymus, skaitytojus pasiekė 2014 m. vasario pradžioje, 3-ioji, leidykloje nebelikus nei vieno ankstesnių laidų egzemplioriaus, – tų pačių metų balandį.

Atsiliepimai

Šiuo metu klientų atsiliepimų nėra.

Parašyti atsiliepimą

Patackas Algirdas - Litua. Lituanistika. Publicistika. Beletristika

Patackas Algirdas - Litua. Lituanistika. Publicistika. Beletristika

2014, Lietuvių kalba, versmė, 536 p., iliustr., k.v.

30 kitos prekės toje pačioje kategorijoje: