Nauja Gavran Miro - Kafkos draugas Kitoks romanas Padidinti

Gavran Miro - Kafkos draugas Kitoks romanas

2020, Lietuvių kalba, Gelmės, 168 p., m.v.

Smulkiau

Pirkdami šią prekę galite gauti iki 3 premijos taškų. Jūsų krepšelis bus 3 premijos taškų kurį(-uos) galite konvertuoti į nuolaidų kuponą už 0,09 €.


3,95 €

Apie prekę

Kroatų rašytojo Miro Gavrano 2011-ais metais pirmą kartą išleistame dokumentiniame romane „Kafkos draugas“ pasakojama apie dviejų rašytojų - Franzo Kafkos ir Maxo Brodo – draugystę. Pastarasis yra pagrindinis romano „Kafkos draugas“ veikėjas, bičiuliavęsis su Kafka nesavanaudiškai, aistringai ir pasiaukojančiai.

Maxas Brodas mato ir pasakoja Kafkų šeimos dramas, tėvo ir sūnaus konfliktus ir net užmezga intymų ryšį su savo draugo motina. Miro Gavranas romano „Kafkos draugas“ struktūrą suorganizavo savitai – tekstą sudaro septyniasdešimt penki įvairaus ilgio fragmentai, susidėliojantys į sudėtingo Kafkos gyvenimo mozaiką. Romane su stipriu emociniu užtaisu pasakojama apie dviejų rašytojų – F. Kafkos ir Maxo Brodo – draugystę, erotika nuspalvintus jų ryšius su lemiamos reikšmės šių kūrėjų gyvenimams turėjusiomis moterimis. Meilė ir literatūra nuolat susipina jausmingų veikėjų gyvenimo kelyje. Veiksmas vyksta Prahoje 1903–1924 m. ir 1953 m. Tel Avive. Autorius nepaprastai autentiškai, su nostalgijos gaidele vaizduoja pirmuosius XX a. dešimtmečius ir intelektualų gyvenimą Vidurio Europoje, kokios jau seniai nebėra. Maxą Brodą (1884 – 1968) galima pavadinti produktyviu literatu, parašiusiu apie dvi dešimtis romanų (Milanas Kundera juos įvertino švelniai negailestingas, pasakęs, kad Brodas buvo idėjos žmogus, nekreipiantis dėmesio į formą ir jo romanai yra nuviliančiai sąlygiški). M. Brodas taip pat tyrė kompozitoriaus Gustavo Malerio kūrybą ir, be abejo, parašė kelias knygas apie Kafką. Draugystė su genijumi tapo svarbiausiu Maxo Brodo biografijos bruožu ir jo likimu. Iki savo mirties Kafka buvo išleidęs tik kelis tekstus ir prieš mirtį jis paprašė savo geriausio draugo sunaikinti visus rankraščius. Maxas Brodas pažado netęsi, literatūrinį Kafkos palikimą išsaugo ir pradeda draugo kūrinius leisti. Miro Gavranas (g. 1961 m. Gornja Trnavoje, Kroatijoje) – žymus kroatų dramaturgas, rašytojas, scenaristas. Jo pjesės statomos visame pasaulyje. Lietuvos teatruose buvo galima išvysti: „Viskas apie moteris“ (rež. Dalia Tamulevičiūtė, 2004), „Viskas apie vyrus“ (rež. Arvydas Lebeliūnas, 2007), „Poros“ (rež. Ramunė Kudzmanaitė, 2013), taip pat sukurtas filmas pagal pjesę „Kaip pavogti žmoną“ (rež. Donatas Ulvydas, 2013). Nuo 2003 m. Slovakijoje vyksta festivalis „Gavranfest“, kuriame vaidinamos tik šio autoriaus dramos, komedijos. M. Gavranas įvertintas ir kaip geriausias metų Vidurio Europos rašytojas 1999 m. apdovanotas „Central European Time“ premija, gimtinėje bei užsienyje pelnė kelias dešimtis literatūrinių ir teatro premijų. Gyvena ir kuria Zagrebe.

Atsiliepimai

Šiuo metu klientų atsiliepimų nėra.

Parašyti atsiliepimą

Gavran Miro - Kafkos draugas Kitoks romanas

Gavran Miro - Kafkos draugas Kitoks romanas

2020, Lietuvių kalba, Gelmės, 168 p., m.v.

30 kitos prekės toje pačioje kategorijoje: